Melisa BIO eterično olje

Botanično ime: Melissa officinalis

• 100% čisto eterično olje
  • Vzgoja rastline: ekološko gojenje
  • Rastlinski del: zeleni del rastline
  • Način pridobivanja: parna destilcija
  • Profil dišave: limonasta, sveža, sončno-mehka, bistra, fina
  • Nota dišave: srednja
  • Poreklo: Bolgarija
  • Certifikat: BIO prehranski dodatek

• Količina: 1ml

Na zalogi

Šifra: 2060-1 Kategoriji: ,

Melisa BIO eterično olje

Uporaba

Melisa BIO eterično olje ima lahko razbremenilen in usklajujoč učinek. Vrne nas v notranje ravnovesje.

Za harmonično ozračje: V difuzor kapnite 2-4 kapljice.

O rastlini

Melisa prihaja iz vzhodne sredozemske regije in spada v družino ustnatic. Zelnata rastlina je bila cenjena že v srednjem veku in hvalili so njene dobrobiti za telo in dušo. Melisa je trajnica, ki lahko raste do 30 let in doseže višino do 90 cm. Melisa se uporablja v kozmetiki za občutljivo kožo in v naturopatiji pri duševnih motnjah, nespečnosti in živčnosti. Glavna sestavina melise so seskviterpeni, ki veljajo za zelo koži prijazne in imajo močan čustveno stabilizarujoči učinek.

Dodatne informacije

Eterično olje ni primerno za nosečnice, doječe matere in otroke mlajše od 2 let. Pred uporabo se posvetujte z vašim aromaterapevtom.

TIP RASTLINE: Lamiaceae – labiate

PRIDOBIVANJE: Parna destilacija rastline (8 ton limonine melise = 1 kg eteričnega olja)

Najpomembnejše kemijske spojine: (INCI) citral, beta-kariofil, geraniol, citronelal
Za vašo varnost

Vsako eterično olje je pred nanosom na kožo potrebno razredčiti v enem od rastlinskih olj (jojoba, mandljevo olje, sončnično olje…..). Morebitne reakcije na posamezne sestavine v eteričnih oljih so individualne. Alergeni so navedeni za vsako eterično olje. V primeru kakršnekoli alergijske reakcije ravnajte po splošno znanih postopkih ob reakciji na kemijsko spojino, mi pa vam odsvetujemo nadaljnjo uporabo.

Eterična olja v Sloveniji spadajo pod ZKem (Zakon o kemikalijah),  zato so etikete na stekleničkah opremljene s temu ustreznimi piktogrami.

Velika večina eteričnih olj, hidrolatov in rastlinskih olj Oshadhi je po nemški zakonodaji certificirana kot prehransko dopolnilo. Pred tovrstno uporabo se posvetujte z ustreznim strokovnjakom.

Ne izpostavljajte vročini in sončni svetlobi.

Hranite izven dosega otrok.

Izogibajte se stiku z očmi in sluznico.